Nejen jako cesta, která spojuje jeden břeh s druhým, Kamenný most je živým místem, na kterém a v okolí kterého se stále něco děje.

tanec

Na velikonoční sobotu připravujeme pro všechny, kteří chtějí přivítat jaro, oslavit Velikonoce, potkat se s přáteli, pochutnat si na něčem dobrém, pobavit svoje děti nebo se jenom tak projít po krásném píseckém Kamenném mostě, Jarní slavnost. To pak ožije most, náměstíčko před domem U slona a přilehlá prostranství spoustou zajímavých akcí. Touto slavností otevíráme v Písku i turistickou sezonu. Pro děti je připravená dílnička s malováním vajíček, zvířátek, pletením košíků, tvoření s korálky i pletení pomlázek, pro dospělé řemeslný jarmark.

Na Kamenném mostě a v jeho okolí se bavíme i v létě. Příjemné letní večery se nesou např. duchu první republiky a po setmění se promítají třeba obrázky ze starého Písku. V krásných kostýmech se tak vracíme do doby, kdy život byl v plném proudu, lidé si hráli, byli výstřední a šťastní.

Běh mezi mosty, kdy každý rok opětovně pokoříme legendárního jelena a užijeme si hezký sportovně kulturní den, se koná druhý víkend v září. Profil a trasa závodu je rovinatý terén a trasa je vedena podél řeky Otavy přes několik mostů v délce 4,219km, závod dětí do 11 let je v délce 900 m a trasa je přes Kamenný a Nový most. Běh mezi mosty je určen nejen pro běžce, ale také pro jejich rodiny, přátele i náhodné kolemjdoucí. Po skončení závodu a vyhlášení výsledků následuje společenský podvečer.

2beh-start

Každou listopadovou neděli se scházíme na Kamenném mostě na tradiční slavnost spojenou s mladými víny a sv. Martinem, který přijede na bílém koni a přivítá s námi paní Zimu. Vždy nás čeká bohatý kulturní program, řemeslný jarmark, pro velké martinské víno, pro malé pohádka. Odpoledne v Divadle pod čarou probíhá pro děti diskotéka a až se setmí, děti se s lampiony projdou městem a celá slavnost se zakončí ohňostrojem na Kamenném mostě.

V blízkém domě U Slona pořádáme na zahradě koncerty i výstavy místních umělců. Příjmy z těchto akcí se používají na obnovu domu.

kalendarium_2015

Most po většinu roku hlídají pískové sochy, na které se již více než deset let jezdí dívat turisté z celého světa.