plakat-24-s-bruknerem-copy

                     Dnes pijeme kávu s …

                       Petr Brukner – Vzpomínky na písecké dětství a mládí

 

Písecký rodák, známý český herec a výtvarník Petr Brukner přijal pozvání J. Hladkého na květnové posezení u kávy. Bude nejen vzpomínat, ale také vyprávět o tom, co naplňuje jeho život.

Od roku 1967 působí v divadle Járy Cimrmana. Nejprve jako oponář a kulisák, později jako kmenový herec souboru. Je typický svým vysoko položeným hlasem a naivním projevem. Hraje i šest ženských rolí a jak říká, mezi nejoblíbenější patří sufražetka Jenny Suk z představení Švestka. Mezi Cimrmany je členem skupiny Šikovní. Spolu s kolegy herci, řezbářem J. Hrabětou a grafikem J. Weigelem, vystavuje příležitostně svoji výtvarnou tvorbu.  Velkým koníčkem Petra Bruknera je totiž také tvorba koláží a fotografování, tzv. momentky.

„Fotografie je obrazem zachycený okamžik, který se už nikdy nemůže opakovat“ píše P. Brukner v knížce Tři kamarádi z města P. A o té bude jistě při pití kávy také řeč.

Od 70.let se objevuje i ve filmu. Vzpomínáte na Famfulu z filmu Marečku, podejte mi pero nebo milionáře z Obsluhoval jsem anglického krále? A co vám říká Leopold Brašnář, který je pozoruhodný tím, že nekrade?

Zveme vás na posezení s člověkem, který je píseckým patriotem a my se s ním rádi chlubíme.

Setkání se uskuteční v Kávovém Klubu Vykulená Sova na Tř. Národní Svobody v Písku dne 2.5. 2018  od 18.45 a pro velký zájem ještě i  9.5. 2018 . Vstupenky je třeba  zakoupit v předprodeji přímo v Klubu .  Cena vstupenky je 50,- Kč a podpoříte tak činnost našeho spolku. Děkujeme.

plakat-24-s-bruknerem