plakat-dnes-pijeme-27-copy

Dnes pijeme kávu s …

                                Jak a čím sloužil Písek císaři pánu –   II. část

         Procházka po střelnicích, prachárnách a třeba i vojenských plovárnách,    

                                které v  Písku v časech císařů a králů byly

 

Tak se jmenuje již dvacáté sedmé pokračování večerního posezení, na které J. Hladký zve svoje hosty. Tentokrát je to opět odborník na píseckou vojenskou historii pan Karel Klátil.

Vojenská historie Písku je dlouhá a bohatá. A staveb, které byly vojákům určeny, v něm najdeme skutečně mnoho.   V první části, letos v lednu, jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o píseckých kasárnách  a také třeba to, jak si vojáci vařili a kde si kupovali pivo.

Tentokrát zjistíme, kde byly „pšelerácké“ kasárny. Kde všude se kolem Písku střílelo a kde se skladovaly patrony k tomu střílení určené. Že by na kopci  Prachárna?  A na konci bude ještě něco o koupání ve vojenské režii.  Klátil nás znovu provede po místech, která  dnes už většinou svému původnímu účelu neslouží, ale jsou významnou součástí historie místa, ve kterém žijeme.

Pořad se koná  3. října  2018 a  začíná v 18.45 hodin v Kávovém klubu Vykulená Sova  v Písku.  V případě zájmu  je možná repríza 10.října 2018.

Místo si zajistíte pouze koupí vstupenky  v předprodeji přímo v Kávovém klubu Vykulená Sova na tř. Národní svobody v Písku.

Váš příspěvek 50,- Kč bude použit pro rozvoj činnosti našeho spolku. Děkujeme.

 

plakat-dnes-pijeme-27