dnes_pijeme_30-copy

Dnes pijeme kávu s …

 

9.1. 2019 bude hostem třicátého dílu pořadu  J. Hladkého Dnes pijeme kávu s … ředitel Prácheňského muzea PhDr. Jiří Prášek.  Večer  se bude jmenovat Nejpilnější český člověk  neboli  Životní osudy Augusta Sedláčka.

Sedláček /1843 – 1926/pochází z Mladé Vožice, maturoval na píseckém gymnáziu. Jeho profesní dráha se později dotkla mnoha měst, především Tábora. Na penzi se ovšem přestěhoval do Písku. Uspořádal zde městský archiv, sepsal dějiny města i kraje, byl městským kronikářem, archivářem i ředitelem muzea. Jeho hlavní historická práce se jmenuje Hrady, zámky a tvrze Království českého. Má patnáct objemných svazků a bývá považována za nejmohutnější dílo české literatury vytvořené prací jediného člověka.

Nahlédneme do pozoruhodného způsobu Sedláčkova života a přesvědčíme se o tom, že opravdu stojí za to něco se o tomto člověku dozvědět.

Začínáme jako vždy v 18.45 hodin v Kávovém klubu Vykulená sova na tř. Národní svobody v Písku. Tento díl budeme opakovat i 16.1. 2019.

Vstupenky v hodnotě 50,- Kč si můžete zajistit pouze přímo v předprodeji v Kávovém klubu a výtěžek ze vstupného bude použit na podporu naší činnosti.

Těšíme se na vás a přejeme vám všem úspěšný začátek  nového  roku 2019.

 

Spolek Přátelé Kamenného mostu Písek

 

dnes_pijeme_30