dnes-pijeme-kavu-38

Dnes pijeme kávu s… Horba jinak

 Hostem lednového pořadu J. Hladkého bude rodák z Radomyšle u Strakonic, malíř dvou tváří  a  zajímavý člověk  Valentin Horba.

  Proč malíř dvou tváří? Protože většina z nás ho zná jako autora pohodových obrázků vesnických barokních štítů, kostelíků, mlýnů,hřbitůvků a známých památek  jižních Čech. Na každém obraze najdete i něco navíc – létající dron, zapomenuté hrábě, plyšového medvídka, husu s mašlí na krku, smějící se sněhuláky a spoustu milých  drobností, které vybízejí   vaši fantazii k vytváření  dalších  příběhů skrytých  ve Valdových obrazech.

A ta druhá tvář?  Jmenuje se  Don Quijote, rok vydání 1962.  Rytíř smutné postavy, jehož  ve svém románu oživil Miguel de Cervantes, se stal pro V. Horbu velkou  inspirací . Namaloval  řadu obrazů, které jsou jeho vyjádřením obsahu románu.

  Nemají vůbec nic společného s idylickými  Horbovými  kalendáři a až naivistickými  jihočeskými  obrázky .Proto se pořad a vernisáž obrazů   jmenuje Horba jinak.

Chcete li slyšet rozhovor s člověkem, který dokáže pobavit ale také třeba mluvit o hledání kořenů  a výpravě k nim, přijďte   8.1.2020 do Kávového klubu Vykulená sova v Písku.

Začínáme jako vždy v 18.45 hodin a chcete li si zajistit místo, je třeba koupit si lístek za 50,-  v předprodeji ve Vykulené Sově.

dnes-38