plakat-22-atentaty-copy

Dnes pijeme kávu s …

 

Ředitel milevského muzea Vladimír Šindelář , který bude v březnu hostem J. Hladkého , se tentokrát  zaměří  na další velmi zajímavé události . A těmi  jsou

 

 

   Atentáty v českých zemích

Slovo atentát vzniklo z latinského attentare neboli pokoušet se.   V našem případě je to tedy pokus o zabití. Útok na život člověka z politických důvodů. Atentáty provázejí lidskou společnost  od  jejího počátku .  Vzpomeňte si třeba na Caesara…

  1. Šindelář ale tak hluboko do historie nepůjde. Zůstane v československé republice, protože ani 20. století se tady bez atentátů neobešlo. V samotném Československu se jich několik uskutečnilo a několik dalších zůstalo jen ve fázi příprav. Povídat si budeme například o atentátech na Karla Kramáře, Aloise Rašína či T.G. Masaryka. Nezapomeneme ani na známou „chlebíčkovou aféru“ a pokus o atentát na prezidenta E. Beneše. A večer V. Šindelář uzavře popisem jednoho z nejtragičtějších atentátů v našich dějinách – útoku na Heydricha.

Uvidíte také málo známé fotografie, které s tímto tématem souvisejí.

Jestliže vás tato část našich dějin zaujala, můžete po  zakoupení vstupenky v předprodeji  a tím platné rezervace místa, přijít  do Kávového klubu Vykulená Sova na Tř. Národní Svobody  ve středu 7. nebo  pak 14. března 2018. Začínáme v 18.45 hodin .

 

 A teď prosím pozor!

 

Vážení návštěvníci a příznivci,

zájem o naše večery je díky vám  opravdu velký . A tak jsme se rozhodli ke změně  způsobu rezervací .  Vstupenky na pořad v následujícím měsíci budou k dispozici přímo v kavárně  Vykulená Sova  a to vždy od prvního termínu Kávy v měsíci předchozím. Budeme se snažit, aby každý pořad proběhl  ve dvou termínech. Konkrétně vždy první a druhou středu v měsíci. Na každý termín bude vydáno do prodeje  45 vstupenek. Pokud  tedy chcete mít jisté místo k sezení , musíte si vstupenku    zakoupit v předprodeji  přímo v kavárně . Nebudou již přijímány ani telefonické ani elektronické rezervace.

Na Kávu s V. Šindelářem je tedy již třeba koupit vstupenku v předprodeji !!! Byl zahájen  7. února 2018.

Cena vstupenky je 50,- Kč a podpoříte tak činnost našeho spolku. Připravuje pro vás  v průběhu roku několik dalších zajímavých akcí.