dsc_0031

Jarní slavnost na Kamenném mostě v Písku

 

V sobotu 20. dubna 2019 bude starý písecký most plný velikonočních zajíčků, pomlázek, kraslic,  jarních květin, hezkých setkání, dobrého jídla , pití a příjemné zábavy.

Již po sedmé pro vás Spolek Přátelé Kamenného mostu Písek připravil Jarní slavnost.

Jako tradičně začínáme v deset hodin dopoledne a tím také oficiálně otevřeme  turistickou sezónu v Písku pro rok 2019.  Zazpívají a zatančí členové souborů  Baráčníci a Písečan. Děti i dospělí se určitě rádi podívají na  loutkové pohádky O pejskovi a kočiče. Jedna se bude jmenovat Jak pekli dort a druhá O panence, která tence plakal .Obě zahraje písecké divadélko Copánek. Tanečnice z T- Dance a ZIPu se  nám už tradičně pochlubí svými novými vystoupeními.  Kapely Šafrán ze Strakonic a písečtí Kamarádi z pískoviště  doplní svojí hudbou  program, který jsme pro vás připravili.  Na mostě potkáte i flašinetáře, který nás vrátí do doby, kdy čas plynul úplně jiným tempem. Tak se s ním třeba na chvíli zastavte a zazpívejte si nebo jen tak poslouchejte a podupávejte.

U starého mostu  se také zase bude jezdit na koních. Děti se mohou  povozit na konících  ze Stájí  Štětice.

Nebude chybět ani oblíbený stan s dílničkami pro děti i dospělé. Kraslice, korálky, sádrová zvířátka, pletení pomlázek a košíků, velikonoční výzdoba. To všechno se můžete naučit malovat, aranžovat, uplést. Přijďte si vyzkoušet svoji šikovnost, kreativitu a nebo jenom nabrat inspiraci .

A jako vždycky bude na mostě a před domem U Slona stát spousta stánků, ve kterých najdete něco hezkého nebo dobrého, co patří k jaru a Velikonocím.

Takže už víte, co budete v Písku v sobotu 20.dubna dělat?

Přijďte ke starému mostu a užijte si s námi hezký den. Doufáme, že nám počasí bude přát a vám se letošní Jarní slavnost bude líbit.