pisecka_narozi1

V rámci programu městské slavnosti Dotkni se Písku   pro vás připravil Spolek Přátelé Kamenného mostu Písek  výstavu fotografií Jiřího Hladkého a pohlednic ze sbírky Petra Indráka.  Výstava bude zahájena v pátek  8.6.2018  v 17.00 hodin vernisáží  na dvoře domu U Slona  a prohlédnout si ji můžete i po celou sobotu . Její autoři ji nazvali

 

                  PÍSECKÁ NÁROŽÍ

Obvykle prostor v nejbližším okolí rohu budovy či budov, který představuje jakousi pomyslnou ( nejčastěji pravoúhlou) hranici mezi dvěma různými veřejnými prostranstvími, nejčastěji mezi dvěma ulicemi.

Nároží bývá obvykle vymezeno přilehlými chodníky, ze kterých je zpravidla možný výhled na obě strany.

                                                                                                    Wikipedie

Postavte se na téměř jakýkoliv roh píseckých ulic a dívejte se. V hledáčku Vašich očí uváznou velké krásy.  Ty první z doby císaře pána ( hotel Dvořáček, Husovka, pošta, atd.), další vznikly okolo II. světové války ( oba rohy Kolárky a Lázeňky, Denisovka a Erbenka, atd.) a je tu i neporušená secese ( hospoda U hvězdy, Sedláčkova a Na spravedlnosti, atd.). A co třeba Jurkovičova vila  pana továrníka Rába na Táborce?

 Skočme do současnosti. Já vím, že některým spoluobčanům moderní architektura zrovna nesedí. Ale ruku na srdce, nenajdeme dobrou moderní architekturu na nárožích  Harantova a 17. listopadu, Lesnická a Burketova,  Čechovka (Titanik), Nádražní a Gregorova?

Projděte se Pískem. Pozorně se dívejte. Našli? Pak je to fajn!

 

                                                                  Přejeme vám všem krásné dny.

 

pisecka_narozi