2018-08-29_141642

Dnes pijeme kávu s …  

Ve středu   5.září 2018 vás opět  rádi přivítáme  v Kávovém klubu Vykulená Sova    na prvním poprázdninovém posezení  u šálku skvělé kávy nebo  sklenky dobrého vína.  Hostem Jiřího Hladkého bude pan Josef Krček, dokumentarista  a  scénárista, autor filmu Vltava – stará a nová řeka.

V první části filmu, podbarvené upravenou symfonickou skladbou Vltava, je řeka  představená od pramenů pod svahy Černé hory na Šumavě  až po soutok s Labem u Mělníka. J. Krček pořídil unikátní  záběry  z dronu a také z kajaku, na kterém plul z Českých Budějovic až do Prahy. Ve druhé části je zachyceno vyprávění pamětníků – voraře  Václava Husy , rodáka z Hladné a paní Johanny Žabkové, rodačky z Červené nad Vltavou. Uvidíme i fotografie doplněné komentářem Václava Husy ze stavby voru v r. 2013. Dozvíme se, jak se točí houžev a jak se váže vor.

Vstupenky jsou jako vždy v  předprodeji  přímo v Kávovém klubu Vykulená Sova na Tř. Národní svobody v Písku. Cena je 50,- Kč a výtěžek ze vstupného bude použit na rozvoj  činnosti našeho spolku.

Tento pořad nebude mít reprízu.   Těšíme se na setkání  s vámi a přejeme hezký konec léta.

 

Spolek Přátelé Kamenného mostu Písek  

 

 

plakat-26-s-j-krckem-copy